23036
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-23036,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.2.1,select-child-theme-ver-1.1,select-theme-ver-5.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive

Świadczymy usługi prawne dedykowane dla studiów gamedev, wydawców oraz innych podmiotów z branży gamingowej.

Jesteśmy obecni przy każdym etapie produkcji i komercjalizacji gry, od jej koncepcji przez produkcję i finansowanie po etap promocji i dystrybucji.

Wspieramy klientów przy negocjowaniu umów, w tym tych najważniejszych z wydawcami i inwestorami. Weryfikujemy i tworzymy niezbędne dokumenty oraz doradzamy w zakresie własności intelektualnej.

Przygotowujemy dokumentację prawną odpowiednią dla danego kanału i sposobu komercjalizacji gry.

Doskonale znając problemy i wyzwania przed jakimi stoi branża dbamy w szczególności o zabezpieczenie praw własności intelektualnej do wyników pracy naszych klientów (gry, soundtracku czy materiałów marketingowych), zarówno w wewnętrznych relacjach (game designer, game developer i pozostałym personelem, czy też podwykonawcami), jak również w ramach współpracy na linii wydawca – deweloper.

Zapewniamy też bieżącą obsługę prawną dopasowaną do specyfiki branży, w tym z zakresu umów handlowych, sporów, prawa pracy, ochrony danych osobowych, świadczenia usług drogą elektroniczną, ulg podatkowych czy pozyskiwania finansowania.

Doświadczenie zdobywaliśmy w obsłudze start-upów, indie deweloperów, wydawców i wiodących studiów developerskich.

Obsługę łączymy z naszą pasją do praw własności intelektualnej oraz innowacji. Śledzimy nowe regulacje i trendy w branży zarówno na poziomie krajowym, jak i unijnym.

Na czele praktyki stoi Agnieszka Oleszczuk-Sowa, radca prawny posiadająca ponad 10–letnie doświadczenie w świadczeniu usług prawnych.

Nasze przykładowe doświadczenie:

  1. Przygotowanie i negocjowanie umowy publisherskiej pomiędzy wydawcą a studiem developerskim;
  2. Przygotowanie i negocjowanie umowy na świadczenie usług marketingowych związanych z promocją gry;
  3. Weryfikacja, zmiany oraz negocjowanie umowy na wyprodukowanie i portowanie gry RPG;
  4. Przygotowanie i negocjowanie umów z podmiotami uczestniczącymi w wykonaniu gry, w tym autorem scenariusza, kompozytorami i producentami ścieżki muzycznej, artystami wykonawcami;
  5. Przygotowanie kompletu wzorów umów z personelem studia developerskiego (dla różnych form zatrudnienia) dopasowanego do specyfiki branży;
  6. Przygotowanie umów na lokalizację gry;
  7. Przygotowanie umowy na silent review gry;
  8. Opracowanie EULA do gry na potrzeby dystrybucji gry na platformie cyfrowej;
  9. Weryfikacja gry mobilnej pod kątem zgodności z przepisami o ochronie danych osobowych;
  10. Opiniowanie prawne gry komputerowej pod kątem możliwości skorzystania z IP BOX.

Agnieszka Oleszczuk-Sowa

PARTNER | RADCA PRAWNY