Kluczowi specjaliści

Katarzyna Niedźwiadek-Ciccone

Partner | Radca Prawny

Italian Desk

Praktyka Italian Desk kancelarii MELD obejmuje kompleksowe doradztwo prawne w obsłudze przedsiębiorców włoskich, polskich spółek z kapitałem włoskim prowadzących działalność na terenie Polski, a także przedsiębiorców polskich inwestujących we Włoszech. Doradzamy na każdym etapie działalności, zabezpieczając w ten sposób interesy naszych klientów prowadzących działalność w różnych branżach.
Dzięki znajomości języka włoskiego i praktyki gospodarczej we Włoszech jesteśmy w stanie świadczyć wyspecjalizowane usługi idealnie dopasowane do oczekiwań naszych klientów. Prowadzimy komunikację z klientami w ich ojczystym języku co ułatwia zrozumienie ich potrzeb i zapewnia znalezienie rozwiązań prawnych adekwatnych do prowadzonego biznesu.

Na czele Italian Desk stoi Katarzyna Niedźwiadek-Ciccone posługująca się językiem włoskim w sposób biegły i posiadająca 15 – letnie doświadczenie w świadczeniu usług prawnych na rzecz włoskich przedsiębiorców. Doświadczenie to, zdobyte m.in. w ramach międzynarodowej kancelarii należącej do BIG4, obejmuje wsparcie prawne zarówno indywidualnych klientów, jak i największych włoskich grup kapitałowych.

Przykładowe doświadczenie ekspertów MELD w tym zakresie:

 • Wieloletnia bieżąca obsługa prawna dostawców jednej z największych spółek produkcyjnych działającej w branży automotive.
 • Wsparcie prawne podczas procesów restrukturyzacyjnych w spółkach z branży automotive.
 • Kompleksowe doradztwo prawne w zakresie wejścia międzynarodowej grupy na rynek w Polsce, w tym stworzenie ram prawnych prowadzonej działalności, wsparcie w zakresie wymogów prowadzenia działalności w specjalnej strefie ekonomicznej i opracowanie całości dokumentacji umownej, w tym z zakresu prawa pracy.
 • Stała obsługa prawna grupy kapitałowej z branży AGD.
 • Doradztwo prawne przy projekcie obejmującym opracowanie optymalnej struktury i modelu zatrudniania pracowników wraz z opracowaniem wymaganej dokumentacji prawnej dla spółki z branży automotive.
 • Kompleksowe doradztwo prawne przy transakcji obejmującej połączenie transgraniczne spółek z branży automotive.
  Wieloletnia obsługa prawna spółki z sektora budowlanego wchodzącej w skład dużej grupy kapitałowej zajmującej się budową dróg.
 • Wsparcie prawne przy projektach z branży nieruchomościowej zarówno po stronie indywidualnych klientów inwestujących w tej branży, jak i po stronie spółek zajmujących się obrotem nieruchomościami.
 • Doradztwo prawne przy projekcie wprowadzenia zniżek i bonusów w ramach dystrybucji samochodów osobowych.
 • Kompleksowe wsparcie prawne przy wejściu spółki z Polski z branży robotyki i automatyki na rynek we Włoszech.