21999
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-21999,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.2.1,select-child-theme-ver-1.1,select-theme-ver-5.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive

MELD doradza podmiotom z sektora publicznego w procesach przekształceń właścicielskich, reorganizacji i likwidacji. Wsparcie prawne świadczone jest ponadto w zakresie kluczowych inwestycji realizowanych w oparciu o prawo zamówień publicznych, a także w zakresie opracowywania i wdrażania programów compliance karno-gospodarczego.

Prawnicy MELD od lat      doradzają      organom zarządczym      i nadzorczym      podmiotów z udziałem jednostek samorządu terytorialnego i Skarbu Państwa.

MELD posiada bogate doświadczenie doradcze zarówno prawne, jak biznesowe we współpracy z podmiotami gospodarczymi z udziałem Skarbu Państwa i jednostek samorządu terytorialnego. Pozwala to zapewnić klientom kompleksową i zindywidualizowaną obsługę, która uwzględnia specyfikę sektora publicznego i związane z nim ryzyka (zarówno prawne, jak i biznesowe, polityczne czy reputacyjne). Dzięki temu proponowane i wdrażane rozwiązania odpowiadają potrzebom i interesom zarówno podmiotów działających w sektorze publicznym, jak i osób, które pełnią w tych podmiotach funkcje zarządcze i nadzorcze.

Przykładowe doświadczenie ekspertów MELD w powyższym zakresie:

  1. Doradztwo przy podziale przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjnego działającego na terenie kilkunastu gmin w województwie śląskim i małopolskim | wartość transakcji 100 m PLN.
  2. Doradztwo przy utworzeniu komunalnej spółki wodociągowej i wyposażeniu jej w majątek | wartość transakcji ok. 10 m PLN.
  3. Doradztwo w negocjacjach i restrukturyzacji międzynarodowych kontraktów franczyzowych dla spółki z udziałem Skarbu Państwa | wartość kontraktów ok. 150 m PLN.
  4. Doradztwo przy utworzeniu komunalnej spółki komunikacji miejskiej i wyposażeniu jej w majątek | wartość transakcji ok. 8 m PLN.
  5. Przekształcenie pięciu zakładów budżetowych w spółki kapitałowe | łączna wartość transakcji ok. 15 m PLN.
  6. Kompleksowe wdrożenie nowej ustawy kominowej w szeregu spółek miejskich należących do jednej z największych gmin województwa śląskiego (jedno z pierwszych wdrożeń w Polsce).
  7. Doradztwo prawne przy restrukturyzacji struktury zadłużenia w ramach Państwowej grupy kapitałowej | wartość zadłużenia ponad 750 m PLN.
  8. Analiza przedprywatyzacyjna przedsiębiorstwa górniczego zgodnie z przepisami o komercjalizacji i prywatyzacji | wartość przedsiębiorstwa kilka mld PLN.
  9. Doradztwo prawne w zakresie modelu realizacji i zarządzania inwestycją w aquapark przez spółkę komunalną na terenie Śląska | wartość inwestycji ponad 50 m PLN.
  10. Stała obsługa prawna przedsiębiorstwa ciepłowniczego z udziałem jednej z największych gmin województwa śląskiego.

Adam Jodłowski

PARTNER | RADCA PRAWNY

Marcin Szczawiński

PARTNER | ADWOKAT

Dawid Jałowy

SENIOR ASSOCIATE | RADCA PRAWNY