Doświadczenie

17 lat doświadczenia, w tym 10 lat w międzynarodowych kancelariach prawnych należących do sieci BIG4 na stanowisku partnera.

Specjalizacje

Prawo korporacyjne
Transakcje M&A
Compliance
Przestępczość gospodarcza
Doradztwo strategiczne i biznesowe

Marcin jest partnerem MELD, adwokatem i menadżerem z kilkunastoletnim doświadczeniem w obsłudze prawnej biznesu. Doświadczenie zdobywał w międzynarodowych firmach doradczych należących do sieci BIG4, a także na stanowiskach menadżerskich w funduszu private-equity i spółce z udziałem Skarbu Państwa, gdzie odpowiadał za kwestie prawne i compliance.

Specjalizuje się w prawie korporacyjnym, transakcjach fuzji i przejęć (M&A), compliance, a także w doradztwie wiązanym z przestępczością gospodarczą (tzw. white-collar crimes). Marcin posiada doświadczenie w doradztwie strategicznym i prawno-biznesowym w kluczowych dla klientów międzynarodowych projektach transakcyjnych, reorganizacyjnych oraz procesach negocjacyjnych. Był odpowiedzialny za utworzenie zagranicznych struktur holdingowych, m.in. w Dubaju, na Cyprze i w Anglii. Współpracował z funduszami private equity w procesach udzielania finansowań, procesach akwizycyjnych i wyjścia z inwestycji. Doradzał członkom zarządów spółek sektora publicznego i właścicielom największych polskich firm prywatnych.

Pełnił funkcje w organach zarządzających i nadzorczych zarówno dla sektora prywatnego (fundusze private equity oraz spółki z branży IT i nowych technologii), jak również sektora publicznego.

Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Śląskim oraz studia podyplomowe prawa handlowego i gospodarczego na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest adwokatem. Realizuje studia MBA prowadzone przez Gdańską Fundację Kształcenia Menadżerów, Uniwersytet Śląski i IAE Aix-en-Provence Graduate School of Management.