Marcel Góra

Senior Associate | Radca Prawny

Doświadczenie

Marcel jest radcą prawnym z kilkunastoletnim doświadczeniem w obsłudze prawnej podmiotów z branży nieruchomościowej, energetycznej i IT.

Specjalizacje

Obrót nieruchomościami
Finansowanie projektów
Transakcje M&A
Sektor nowych technologii

Marcel jest radcą prawnym z kilkunastoletnim doświadczeniem w obsłudze prawnej podmiotów z branży nieruchomościowej, energetycznej i IT. Ukończył studia magisterskie i doktoranckie Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Doświadczenie zdobywał w renomowanych krakowskich i warszawskich kancelariach oraz w zespole prawników spółki energetycznej Tauron Polska Energia S.A., gdzie był członkiem zespołu obsługującego procesy sądowe i transakcje strategiczne. Ponadto pracował w zespole prawnym grupy deweloperskiej Murapol, a następnie w DL Invest Group, gdzie koordynował pracami zespołu prawnego.

Specjalista w zakresie prawa gospodarczego, w tym prawa spółek. Posiada bogate doświadczenie w transakcjach asset deal oraz share deal związanych z projektami deweloperskimi. Prowadził lub uczestniczył w wielu transakcjach mających na celu pozyskanie finansowania dla projektów lub nieruchomości. Ponadto w swojej karierze doradzał w zakresie nowych technologii i ochrony danych osobowych spółkom z branży IT/TMT oraz w zakresie AML. Uczestniczył w licznych badaniach due diligence, był członkiem zespołu przygotowującego transakcje M&A, pełnił także funkcje prokurenta oraz likwidatora spółki.

Marcel jest autorem licznych publikacji z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego oraz nowych technologii, a także był prelegentem na konferencjach poświęconym tym zagadnieniom.