22978
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-22978,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.2.1,select-child-theme-ver-1.1,select-theme-ver-5.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive

Karolina Pyzio

Senior Associate | Radca prawny

Karolina jest radcą prawnym z ponad kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym w obsłudze prawnej dużych przedsiębiorców funkcjonujących w ramach międzynarodowych grup kapitałowych. Przez kilka lat pracowała w spółkach należących do sieci doradczej BIG4, a następnie przez kilkanaście lat doświadczenie zdobywała doradzając w jednej z wiodących kancelarii prawnych w Polsce.

Karolina specjalizuje się w prawie nieruchomości, ze szczególnym uwzględnieniem realizacji projektów inwestycyjnych, obrotu prawami do nieruchomości oraz korzystania z nieruchomości. Jej doświadczenie obejmuje m.in. doradztwo na rzez działów ekspansji zagranicznych sieci handlowych oraz międzynarodowych grup spółek produkcyjnych z branży automotive, w ramach którego brała udział w licznych transakcjach nabywania praw do nieruchomości, badaniach stanu prawnego nieruchomości, a także opiniowaniu i strukturyzowaniu transakcji nieruchomościowych.

 

Karolina posiada także bogate doświadczenie w doradztwie przy projektach restrukturyzacyjnych i reorganizacyjnych spółek handlowych oraz grup kapitałowych, zarówno tych związanych z przekształceniami podmiotowymi, jak i o charakterze kontraktowym.

Karolina ma także istotne doświadczenie procesowe – reprezentowała klientów w sporach sądowych związanych z inwestycjami infrastrukturalnymi oraz istotnymi projektami budowlanymi, w tym realizowanymi w oparciu o wzór kontraktu FIDIC.

 

Karolina jest doktorem nauk prawnych (praca doktorska z zakresu prawa holdingowego pod kierunkiem prof. zw. dr hab. A. Witosza). Ukończyła prawo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz studia podyplomowe z zakresu prawa spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Odbyła aplikację radcowską przy OIRP w Katowicach. Karolina jest także absolwentką Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz doradcą podatkowym.

Kontakt