Marzena Piątek

Senior Associate | Radca Prawny

Doświadczenie

Ponad 14 lat doświadczenia w śląskich kancelariach prawnych.

Specjalizacje

Doradztwo prawne
Prawo umów
Prawo własności intelektualnej
Negocjowanie kontraktów
Doradztwo w sprawach związanych z ochroną danych osobowych

Marzena jest radcą prawnym z kilkunastoletnim doświadczeniem w obsłudze prawnej przedsiębiorstw. Doświadczenie zdobywała w śląskich kancelariach.

Specjalizuje się w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców, w szczególności z zakresu prawa umów i prawa własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem kontraktów handlowych i kontraktów dla sektora IT.

Zapewniała bieżące doradztwo prawne zarówno dla firm produkcyjnych, podmiotów z branży automotive i przemysłu ciężkiego jak i przedsiębiorstw z sektorów IT, IP oraz TMT i e-commerce.

Posiada znaczące doświadczenie w sporządzaniu i negocjowaniu różnego rodzaju umów w formule B2B, takich jak kontrakty inwestycyjne, o realizację przedsięwzięcia inwestycyjnego, umowy dotyczące IT, w tym wdrożeniowe, serwisowo-rozwojowe, umowy regulujące przeniesienie praw lub udzielenie licencji na korzystanie z przedmiotów praw własności intelektualnej, umowy o świadczenie usług chmurowych, umowy o świadczenie usług w modelu SaaS lub PaaS, a także różnego rodzaju umowy ramowe lub ogólne warunki umów (OWU) standardowo zawierane przez przedsiębiorców w ramach ich działalności. Posiada także oświadczenie w sporządzaniu i audycie umów zawieranych w formule B2C, w szczególności wzorców umów, regulaminów świadczenia usług drogą elektroniczną oraz regulaminów e-sklepów.

Ponadto, Marzena zajmuje się rejestracją znaków towarowych i doradza w sprawach związanych z ochroną danych osobowych.

Marzena ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Śląskim i studia podyplomowe z zakresu prawa własności  intelektualnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest członkiem OIRP w Katowicach.