Aleksandra Magiera

Associate | Prawnik

Doświadczenie

Doświadczenie zdobywała pracując w warszawskich i krakowskich kancelariach prawnych, które specjalizowały się głównie w sprawach z zakresu prawa i postępowania cywilnego.

Specjalizacje

Obsługa prawna firm
Ochrona danych osobowych
Ochrona prywatności
Technologia & AI

Aleksandra ukończyła kierunek prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obecnie jest doktorantką w dyscyplinie nauki prawne.


Doświadczenie zawodowe zdobywała od 3 roku studiów odbywając liczne staże oraz pracując w warszawskich i krakowskich kancelariach prawnych, które specjalizowały się głównie w sprawach z zakresu prawa i postępowania cywilnego.


W MELD wspiera klientów w bieżącej działalności gospodarczej, specjalizując się w zagadnieniach związanych z prawem ochrony danych osobowych oraz ochroną prywatności.


W ramach doktoratu bierze również czynny udział w konferencjach naukowych oraz prowadzi zajęcia zakresu legislacji nowych technologii. W swoich badaniach skupia się na obszarach związanych z ochroną danych osobowych oraz sztuczną inteligencją. Jest autorką publikacji z zakresu nowych technologii oraz praw człowieka. Kierownik grantu badawczego z zakresu zarządzania danymi cyfrowymi.