22198
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-22198,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.2.1,select-child-theme-ver-1.1,select-theme-ver-5.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive

Agnieszka Oleszczuk-Sowa

Partner | Radca prawny

Agnieszka jest partnerem i radcą prawnym z kilkunastoletnim doświadczeniem w obsłudze prawnej przedsiębiorców. Blisko 9 lat zdobywała doświadczenie w ramach międzynarodowej firmy doradczej z tzw. wielkiej czwórki.

Agnieszka jest odpowiedzialna za obsługę prawną podmiotów z branży IT i e-commerce oraz wsparcie prawne w obszarze prawa własności intelektualnej. Doradza i negocjuje umowy licencyjne, umowy dotyczące rozwoju, wdrożenia, utrzymania oprogramowania i systemów informatycznych. Przeprowadza audyty prawne z zakresu IP. Wspiera też przedsiębiorców przy korzystaniu z 50% kosztów uzyskania przychodów z tytułu przeniesienia praw autorskich.

Agnieszka ma doświadczenie w obsłudze transakcji, w tym tworzeniu i negocjowaniu umów o współpracy, umów zbycia udziałów lub akcji, umów inwestycyjnych, umów joint-venture, w tym zwłaszcza związanych z projektami R&D i nabywaniem biznesów związanych z tworzeniem oprogramowania. Doradzała przy podziałach, połączeniach i przekształceniach spółek.

Zapewnia także bieżąca obsługę przedsiębiorców, w obszarze korporacyjnym, prawa pracy i ochrony danych osobowych.

Agnieszka ukończyła z wyróżnieniem prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia podyplomowe z zakresu Prawa nowoczesnych technologii na Akademii im. Leona Koźmińskiego. Odbyła kilkumiesięczny staż w Radzie Europy w departamencie ochrony danych osobowych. Jej praca magisterska pt. „Nadużycie praw wyłącznych jako nadużycie pozycji dominującej” została nagrodzona nagrodą Ministra Gospodarki w konkursie organizowanym przez Urząd Patentowy RP. Ukończyła aplikację radcowską przy OIRP w Krakowie.

Kontakt

61109