22006
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-22006,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.2.1,select-child-theme-ver-1.1,select-theme-ver-5.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive

W zakresie compliance karno-gospodarczego dokonujemy analizy, oceny i rekomendacji sposobu eliminacji lub ograniczenia ryzyka menedżerskiego w związku z planowanymi procesami biznesowymi (m.in. transakcjami, reorganizacjami, akwizycjami).

W związku z przeprowadzonymi procesami biznesowymi dokonujemy analizy i oceny ryzyka menedżerskiego, a następnie pomagamy w opracowaniu dokumentacji prawno-biznesowej służącej zabezpieczeniu menedżera, tzw. defence file.

Ponadto, prawnicy MELD zapewniają menedżerom obronę w sprawach karno-gospodarczych, która obejmuje reprezentację na wszystkich etapach postępowania karnego oraz wsparcie w opracowaniu i realizacji linii obrony i strategii procesowej.

Eksperci MELD posiadają bogate doświadczenie doradcze zarówno prawne, jak biznesowe. Niejednokrotnie pełnili funkcje menedżerskie lub nadzorcze w organach spółek kapitałowych (zarówno prywatnych jak i państwowych). Pozwala to zapewnić klientom kompleksowe i zindywidualizowane wsparcie w zakresie prawnym, proceduralnym, zarządczym czy reputacyjnym. Dzięki temu proponowane i wdrażane rozwiązania odpowiadają potrzebom i interesom zarówno menedżerów, jak i prowadzonych przez nich przedsięwzięć.

Sprawy z zakresu white collar crime prowadzone przez MELD obejmują m.in.:

  1. Odpowiedzialność karną członków organów spółek kapitałowych.
  2. Korupcję menedżerską.
  3. Nadużycie zaufania i konflikt interesów.
  4. Przestępstwa w obszarze rynku kapitałowego.
  5. Nadużycia gospodarcze i finansowe.
  6. Przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy.

Marcin Szczawiński

PARTNER | ADWOKAT