21983
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-21983,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.2.1,select-child-theme-ver-1.1,select-theme-ver-5.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive

W ramach Middle East Desk MELD tworzy zaawansowane struktury holdingowe na terenie Bliskiego Wschodu, kompleksowo doradzając przy wyborze poszczególnych form prowadzenia działalności gospodarczej w Emiratach Arabskich, Omanie i Katarze.

Wsparcie MELD obejmuje doradztwo i obsługę w procesach uzyskania licencji handlowych dla prowadzenia działalności, zakładaniu, prowadzeniu i likwidacji spółek na terenie Bliskiego Wschodu, a także obsłudze transakcji handlowych, w tym alokacji aktywów czy transakcji nieruchomościowych poprzedzonych właściwym badaniem due diligence.

Jednocześnie MELD zapewnia wsparcie przedsiębiorców z krajów arabskich w rozpoczęciu działalności w CEE.

Zespół MELD posiada bogate doświadczenie doradcze przy zakładaniu i obsłudze spółek na Bliskim Wschodzie, jak również w obsłudze jednorazowych akwizycji i transakcji kapitałowych.

Obsługa prowadzona jest przy udziale wykwalifikowanych doradców posiadających stosowne uprawnienia i znajomość porządku prawnego poszczególnego państwa, zarówno w języku polskim, angielskim jak i arabskim.

Przykładowe doświadczenie ekspertów MELD w powyższym zakresie:

  1. Kompleksowe doradztwo przy tworzeniu zaawansowanej struktury holdingowej w Dubaju.
  2. Doradztwo prawne i biznesowe dla funduszu private equity w procesie alokacji aktywów kapitałowych z poszczególnych krajów EU do Dubaju.
  3. Stała obsługa prawna grupy spółek LLC we współpracy z lokalnymi partnerami.
  4. Stała obsługa prawna grupy spółek funkcjonujących w ramach tzw. Free Zone.

Marcin Szczawiński

PARTNER | ADWOKAT

Jamila Mammadova

OF COUNSEL | RADCA PRAWNY