22206
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-22206,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.2.1,select-child-theme-ver-1.1,select-theme-ver-5.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive

Dawid Jałowy

Senior Associate | Radca prawny

Dawid jest radcą prawnym z kilkunastoletnim doświadczeniem w obsłudze prawnej przedsiębiorstw oraz podmiotów z branży leczniczej i farmaceutycznej. Wcześniej m.in. przez 4 lata pracował jako in house lawyer zapewniając kompleksowe wsparcie dla spółek prawa handlowego w grupie kapitałowej. Ponadto zdobywał doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w jednostkach ochrony zdrowia oraz jako członek organów zarządzających spółek prawa handlowego.

Dawid specjalizuje się w obsłudze biznesu ze szczególnym uwzględnieniem problematyki procesowej i zabezpieczenia należności, a także w zakresie postępowań wynikających z prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego. Doradzał w procesach wdrożeniowych z zakresu AML oraz RODO realizowanych przez grupy kapitałowe.

Posiada doświadczenie w doradztwie strategicznym w zakresie fuzji i przekształceń spółek prawa handlowego. W ramach współpracy z uznaną na Śląsku kancelarią, był zaangażowany w doradztwo podmiotów leczniczych sektora publicznego oraz prywatnego, zapewniając obsługę procesową i kompleksową obsługę spraw prawnych podmiotów leczniczych.

Dawid posiada bogate doświadczenie procesowe m. in. z zakresu windykacji należności, sporów pracowniczych, ochrony dóbr osobistych oraz prawa rodzinnego.

Ukończył studia prawnicze i studia podyplomowe prawa handlowego i gospodarczego na Uniwersytecie Śląskim oraz aplikację radcowską w OIRP w Katowicach. Prowadził szkolenia m.in. z zakresu tajemnicy przedsiębiorstwa, dokumentacji medycznej oraz problematyki BDO.

Kontakt