22012
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-22012,qode-social-login-1.1.3,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.2.1,select-child-theme-ver-1.1,select-theme-ver-5.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive

Obsługa świadczona przez MELD w ramach bieżącego doradztwa prawnego dotyczy całokształtu spraw prawnych przedsiębiorstwa. Doradztwo może obejmować w szczególności takie obszary jak obsługa korporacyjna, opracowywanie i negocjowanie kontraktów handlowych, sprawy z zakresu indywidualnego i zbiorowego prawa pracy, w tym także wsparcie przy wdrażaniu PPK, a także z zakresu prawa własności intelektualnej i ochrony danych osobowych. Jednocześnie MELD wspiera Klientów przy windykacji należności, jak również w postępowaniach administracyjnych i sądowych. W ramach bieżącego wsparcia MELD oferuje również outsourcing funkcji CLO (chief legal officer) lub pełnej obsługi w wybranych obszarach prawnych.

Eksperci MELD mają rozległe doświadczenie w świadczeniu usług z zakresu stałego doradztwa prawnego na rzecz przedsiębiorstw z różnych sektorów gospodarki. W ramach świadczenia bieżącego doradztwa prawnego, eksperci MELD koncentrują się na zrozumieniu biznesu Klienta oraz nawiązaniu relacji z jego kluczowym personelem. Dzięki temu Klient jest w stanie uzyskiwać porady prawne w sposób szybki i efektywny, a także dostosowany do jego indywidualnych potrzeb.

Przykładowe doświadczenie ekspertów MELD w powyższym zakresie:

  1. Pełnienie funkcji prawnika w spółce z branży fintech, świadczącej usługi na rzecz konsumentów i przedsiębiorców w Polsce i za granicą.
  2. Stałe doradztwo prawne na rzecz samorządowej spółki z branży ciepłowniczej.
  3. Wieloletnie pełnienie funkcji stałego doradcy prawnego we wszystkich istotnych obszarach prawnych na rzecz grupy spółek z branży automotive z włoskim kapitałem.
  4. Stałe doradztwo prawne na rzecz jednej z największych grup elektroenergetycznych i ciepłowniczych w Polsce.
  5. Stałe doradztwo prawne na rzecz spółek z branży HORECA.
  6. Wieloletnie doradztwo prawne dla polskiej spółki publicznej zajmującej się produkcją środków transportu.
  7. Wieloletnie stałe doradztwo prawne dla spółki z sektora FMCG z niemieckim kapitałem.
  8. Wieloletnie bieżące doradztwo prawne dla spółki zajmującej się obrotem energią elektryczną.
  9. Pełnienie funkcji głównego doradcy prawnego dla spółki zajmującej się wytwarzaniem oprogramowania komputerowego.
  10. Bieżące doradztwo prawne w obszarze przetwarzania danych osobowych dla dużej polskiej grupy kapitałowej z branży energetycznej.

Adam Jodłowski

PARTNER | RADCA PRAWNY

Marcin Szczawiński

PARTNER | ADWOKAT

Katarzyna Niedźwiadek

PARTNER | RADCA PRAWNY

Agnieszka Oleszczuk-Sowa

PARTNER | RADCA PRAWNY